Ápolás
Fésülés: A beaglet nem szükséges fésülni.
Fürdés:
Akkor kell megfürdetni a kutyát, ha nagyon koszos a bundája, ha bolhás, vagy ha egyéb orvosi, egészségügyi célból indokolttá válik. Sajnos a fürdés során eltávolítjuk a kutya szőréről a zsíros bevonóréteget, ezért a bundája kevésbé lesz fényes és víztaszító. Mindig használjunk speciális kutyasamponokat. Tipp: A kutyák nyalogatják, sőt, sokszor harapdálják a sebeket, az irritált bőrfelületeket. Ha így viselkedik a kutya, vizsgáljuk meg alaposan a kérdéses bőrfelületet.
Kutyasamponok:
Karmok:
Hasonlóan az emberi kéz- és lábkörmökhöz, a kutya karmai is folyamatosan nőnek. Ha sétái alkalmával a kutya kövezett felületen jár, karmai valószínűleg természetes módon a megfelelő méretre kopnak. Ha azonban főleg füvön futkározik, a karmai túl hosszúra nőhetnek, és azokat le kell vágni. Ezt vagy megteszi a kutyakozmetikus, vgy megmutatja, hogyan végezhetjük el otthon.
Fogak és fogíny:
Csakúgy, mint a gyerekeknek, a kölyökkutyáknak is kiesnek a tejfogaik, amelyek helyére maradandó gogak nőnek. Ne ijedjünk meg tehát, ha a kiskutyának kiesik a foga. Mivel ebben az időszakban a kutya szívesen rágja meg a cipőket, a bútorokat, jobb, ha adunk neki speciális rágójátékokat. Az idősebb kutyáknak tisztítani kell a fogait. Minnél korábban szoktassuk rá a kutyát a fogmosásra, kifejezetten kutyák számára készült fogkrémmel. A 6 hónapnál fiatalabbaknak Junior Tubus-t és Denta Stix Mini-t/Juniort, a felnőtt kutyáknak pedig Pedigree Denta Rask-ot vagy DentaStix-et adhatunk, amelyek hozájárulnak a szájhigénia megőrzéséhez.